بازدید از دانشکده و افتتاح مرکز پژوهش های کاربردی دانشکده مهندسی عمران و حمل و نقل
بازدید و افتتاح روز 12/8/1399 دانشکده مهندسی عمران و حمل و نقل

در تاریخ 1399/8/12 در ایام میلاد مسعود پیامبر اکرم و امام جعفر صادق مراسم افتتاح فضاها و تجهیزات آزمایشگاه های تخصصی دانشکده مهندسی عمران و حمل و نقل و مرکز پژوهش های کاربردی مهندسی عمران با حضور رییس محترم دانشگاه و معاونین پژوهشی و اداری و مالی، رییس دانشکده و مدیران گروه های آموزشی و همکاران هیئت علمی و کارشناسان برگزار گردید.

در این مراسم ابتدا از خیر محترم آقای مهندس مبینی که در خرید تجهیزات آزمایشگاه سازه مشارکت داشته اند با تقدیم لوح سپساس تشکر و قدردانی شد سپس آزمایشگاه های تخصصی و دفتر پژوهش های کاربردی دانشکده به شرح زیر توسط حضار گرامی افتتاح گردید.

سپس مراکز به شرح زیر رسماً افتتاح گردید:

تجهیزات آزمایشگاه سازه: این آزمایشگاه با هزینه (روزآمد شده) بیش از 8 میلیارد ریال شامل یک قاب تست بزرگ مقیاس و جک های 100 و 10 تنی، جرثقیل های سقفی و دستی و تجهیزات الحاقی دیگر تجهیز گردیده است.

آزمایشگاه هیدرلیک: با نوسازی طبقه زیرزمین ساختمان شماه 3 با مساحت 150 مترمربع افتتاح گردید. تجهیزات این آزمایشگاه شامل فلوم آزمایشگاهی با ابعاد 40*60*1300 سانتیمتر، دستگاه موج ساز با قابلیت موج نامنظم، مخزن تست جت فشار قوی سیال هستند.

آزمایشگاه های راه آهن: با نوسازی سوله جنب نقلیه دانشگاه به مساحت تقریبی 200 مترمربع آزمایشگاه راه آهن افتتاح گردید که شامل آزمایشگاه های خط، ماشین های ریلی و راه آهن های برقی.

آزمایشگاه خاک، بتن و مصالح ساختمانی: به مساحت تقریبی270 مترمربع که شامل تجهیزات آموزشی و پژوهشی در حوزه های مرتبط است.

آزمایشگاه (آتلیه) و تجهیزات جدید نقشه برداری: جهت ارتقاء آموزش ها و پژوهش های حوزه مهندسی نقشه برداری، این آزمایشگاه به 12 کامپیوتر پر سرعت جدید و 6 عدد توتال استیشن روزآمد و 3 جی پی اس بسیار دقیق تجهیز گردیده است.

مرکز پژوهش های کاربردی مهندسی عمران : این دفتر با هدف تجمیع استعداد دانشکده در پژوهش های کاربردی با رویکرد ارتباط با صنعت و جذب پروژه های پژوهشی کلان تشکیل گردیده است. دفاتر تخصصی در ذیل این مرکز تشکیل می گردد. تاکنون دفتر پژوهش های پسماند تشکیل شده و تا کنون 2 پروژه ارتباط با صنعت به ارزش تقریب 7 میلیارد ریال در این دفتر انجام شده و در حال انجام است.

لازم به توضیح است در این مراسم همچنین سالن ویدئوکنفرانس دانشکده که برای برگزاری جلسات مجازی تجهیز گردیده است افتتاح گردید.

آزمایشگاه سازه 
 
 
 آزمایشگاه هیدرولیک
 
 
مرکز پژوهش های کاربردی 
 
 
آزمایشگاه مصالح خاک و بتن
 
 
آزمایشگاه نقشه برداری
 
 
 آزمایشگاه های عمران
 
 
 
تاریخ:
1399/08/16
تعداد بازدید:
153
منبع:
Powered by DorsaPortal