درباره گروه مهندسي عمران
گروه مهندسی عمران دانشگاه اصفهان در سال 1383 تأسیس شد و در مهرماه سال 1385 با گرفتن 30 دانشجوی کارشناسی کار خود را رسماً آغاز نمود. هدف از تاسیس این دوره تربیت نیروهای متخصصی است که بتوانند در پروژه‌های مختلف عمرانی در زمینه‌های ساختمان‌سازی، راه ‌سازی، پل‌سازی، سازه‌ها و بناهای آبی، جمع‌آوری و دفع فاضلاب و غیره مسئولیت طراحی، محاسبه، اجرا و نظارت و مدیریت را بر عهده گیرند. همچنین آمادگی دانشجویان برای مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکتری و انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی از اهداف این گروه می باشد.
گروه مهندسی عمران در سال تحصیلی 90-1389 در مقطع کارشناسی ارشد فعالیت خود را گسترش داد و در حال حاضر در سه گرایش ارشد مهندسی سازه، مکانیک خاک و پی و مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی دانشجو می پذیرد. به علاوه این گروه از سال تحصیلی 93-1392 در مقطع دکتری عمران گرایش مهندسی سازه دانشجو می پذیرد و مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دکتری مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی را دارا می باشد.
گروه مهندسی عمران در حل حاضر با 12 عضو هیات علمی تمام وقت (2 نفر دانشیار و 10 نفر استادیار) در گرایش های مختلف، در زمینه های تحقیقاتی متعددی از جمله سازه، زلزله، سازه­های سبک فولادی و مرکب، صفحات و پوسته ها، المان­های محدود، مقاوم سازی، سازه­های سنتی، بهینه سازی، روش­های عددی، مدیریت ساخت و روش های اجرایی، منابع آب، شبکه های آب و فاضلاب، سازه های آبی و دریائی، مهندسی ژئوتکنیک و مکانیک سنگ و خاک مشغول به فعالیت می باشد.
به علاوه، آزمایشگاه های مکانیک خاک، مصالح ساختمانی، تکنولوژی بتن و هیدرولیک به منظور استفاده دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این گروه فعال می باشند.
با وجود سابقه کوتاه گروه عمران (سال 85 تاکنون) تعداد قابل توجهی از دانشجویان کارشناسی گروه عمران موفق به احراز رتبه های برتر در مرحله نهایی المپیاد های دانشجویی کشور (رشته مهندسی عمران) گردیده اند. همچنین، همه ساله در حدود %50-30 از دانشجویان کارشناسی گروه موفق به قبولی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های معتبر شده اند.
تاریخ به روز رسانی:
1398/02/03
تعداد بازدید:
1450
دانشگاه اصفهان
Powered by DorsaPortal